A GINOP-5.2.2 program lépései a Dél-Dunántúl régióban:
-
Vonatkozó információk áttekintése, megértése.
-
Jelentkezés a „Vállalkozz Itthon Junior” programunkba, ahol megtörténik az alkalmassági kritériumok vizsgálata. Jelentkezni 2016. október 1-től több turnusban lehetséges.
-
Vállalkozói kompetenciateszt kitöltése, ahol a vállalkozás indításához szükséges alapkompetenciák, alapfeltételek meglétét vizsgáljuk. A kompetenciateszt kitöltéséről külön értesítő levelet küldünk.
-
Részvétel az Alapképzésünkön és egy személyes elbeszélgetésen, melyen a vállalkozási ötleted bemutatását várjuk. Az Alapképzésen a régióból a program ideje alatt összesen 199 fő vehet részt. Az 1 napos alapképzésre a régió megyeszékhelyein, Pécsett, Kaposváron és Szekszárdon kerül sor.
-
A programba kerülők kiválasztása, a fenti bekerülési kritériumok ismételt vizsgálata, igazolása az Alapképzést követően.
-
Személyes részvétel a 90 órás Vállalkozói képzésen Pécsett, Szekszárdon, vagy Kaposváron.
A Vállalkozói képzésbe a régióban a program ideje alatt összesen 145 főt vonunk be.
A képzési óraszámok maximum 10%-ról lehet hiányozni, így a lemorzsolódás miatt várhatóan a résztvevők 85%-a végzi el sikeresen a képzést a régióban a képzési csoportok legalább 10 fő részvételével indulnak.
-
Vállalkozásra történő felkészülés, jogi, pénzügyi, marketing tanácsadásokon való részvétel.
-
Üzleti terv összeállítása (tanácsadás segítségével) és benyújtása jóváhagyásra országosan egységes üzleti terv sablonban.
-
A FIVOSZ konzorcium az üzleti terveket országosan egységes bírálati szempontok alapján értékeli, a leginkább megalapozott üzleti terveket jóváhagyja. A jelenlegi felhívás szerint a felállított rangsor alapján a régióban összesen 99 üzleti terv hagyható jóvá.
-
A jóváhagyott üzleti tervek alapján az egyéni vagy társas vállalkozások megalapítása.
-
A megalapított vállalkozással a pályázat benyújtása a GINOP-5.2.3-16 konstrukción belül a minimum 2, maximum 3 millió forintos támogatásra egyszerűsített eljárásrendben.
-
Nyertes pályázók megvalósítják a projekteket, a támogatás felhasználására 7-12 hónap áll rendelkezésre
Kötelező vállalások:
- Kialakított piaci kapcsolatok száma: minimum 5 db
- A projekt befejezését követő első üzleti évben realizált nettó árbevétel:
minimum 500 000 Ft.
-
A projektek megvalósítását követően megkezdődik a 3 éves fenntartási időszak, melyben a vállalkozást működtetni kell, a beszerzett eszközöket nem lehet elidegeníteni! A fenntartási időszak várhatóan 2020-ig tart majd.
-
A vállalkozás fejlődése során a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetségétől és konzorciumi partnereitől további segítség kérhető.
- A fenntartási időszakot követően lezárul a projekt, a vállalkozás reményeink szerint tovább fejlődik, a projekttel kapcsolatos minden dokumentumot elkülönítetten kell nyilvántartani, és legalább 2027. december 31-éig meg kell őrizni.
Ha további kérdésed merül fel a programmal kapcsolatban, melyre nem találsz választ honlapunk oldalain, írj az ugyfelszolgalat@vallalkozzitthon.hu címre.