Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

21 tipp a sikeres bloghoz 3. rész

  •  Webes varázslatok
  • 2015-09-04 17:15:00
  • www.webshopexperts.hu
Sorozatunk harmadik részében többek közt lesz szó interjúkról, önelemezésről is.

 

11 – Mutassuk meg az eredményeinket! (15 perc)

Ha az emberek látják, hogy egy nagyobb csoport valamit csinál, akkor ők is hajlamosabbak ugyanazt tenni. Így van ez a blogok esetén is. Ha megjelenítjük, hogy hányan Like-olták az oldalt, vagy mennyien követnek minket, az ösztönzőleg hat más potenciális látogatókra is. Ez a lehetőség azonban kétélű fegyver. Ha azt látják, hogy oldalunkon alig vannak, akkor az inkább elijeszti a többieket, mint vonzza.

Ezért két lépésben kell gondolkoznunk: először eldöntjük, és elhelyezzük azokat a mérőszámokat készítő kódokat, amelyekre később támaszkodni szeretnénk, majd pedig később, amikor kellően szép eredményeink vannak, akkor meg is jelenítjük őket.

Az első lépés nem látszik a látogatók számára, csak számunkra, így mi döntjük el, hogy mikor lépünk tovább. Ilyen mérések lehetnek:

  • RSS feliratkozók
  • Facebook likeolók
  • Twitter követők
  • Google Analytics eredmények

Az oldal felfuttatása, és működtetése hosszadalmas folyamat. Türelem kell hozzá, azonban a túlzott monotonitás nem tesz jót ennek a motivációigényes tevékenységnek. Ha a blogunk egy ideje már működik, akkor időről időre érdemes átgondolni a működését, mert nem biztos, hogy minden úgy alakul, ahogy elterveztük.

Lehet, hogy a vártnál jobban teljesít, vagy valami nem jó.

 

12 – Próbáljunk ki valami újat! (90 perc)

Ha mindig ugyanúgy, ugyanabban a formában írunk, előbb-utóbb nagyon sablonos lesz. És talán unalmas is.

Az emberek mindig a szokatlan dolgokra figyelnek fel legelőször, ezért kísérleteznünk kell!

Lehet, hogy már megtaláltuk a tökéletes bejegyzés felépítését és stílusát, vagy az is lehet, hogy még csak keressük azt. Mindkét esetben érdemes valami újat kipróbálni, mert ezzel nemcsak a látogatóinkat lepjük meg, hanem magunkat is szórakoztathatjuk, elvégre eltérhetünk az eddig megszokottól, kísérletezgethetünk.

Kipróbálhatjuk például:

  • a videóbejegyzést,
  • a csak hanganyagból állót,
  • az e-book-ot,
  • a munkafüzetet,
  • a nagyon nagy bejegyzést, több mint 2000 szóval
  • a kicsi bejegyzéseket, kevesebb, mint 400 szóval
  • az interjút.

A hangsúly nem azon van, hogy melyiket választjuk, hanem azon, hogy kipróbálunk valami újat! Ha kedvező fogadtatásra talál látogatóinknál, bizonyos időközönként vegyük elő újra ezt a típust is. Időről időre érdemes lefújnunk a port erről a pontról, hiszen ezzel nem csak a blog lesz sokszínűbb, de a mi stílusunk is.

 

13 – Tartsunk önvizsgálatot! (10 perc)

Miért írjuk a blogot? Noha több jó válasz is létezik, egynek a lista tetején kell elhelyezkednie, ha sikeresek akarunk lenni: Segíteni, vagy szórakoztatni szeretnénk az embereket (esetleg mindkettő)?

Ha egyiket sem tesszük, miért olvasnának bennünket?

Az embereknek problémák megoldására, inspirációra, felvilágosításra, magyarázatra van szükségük. Noha mindenképpen van személyes indok is a blog vezetésére, ennek háttérbe kell kerülnie amellett, hogy a célközönség felé értéket kell közvetíteni.

Hogyan tartsunk önvizsgálatot 10 perc alatt:

  • Írjuk le az összes célunkat az írásokkal kapcsolatban (pénz, ismertség, elismerés, stb.)!
  • Írjuk le, hogy miért pont ebben a témában írjuk!
  • Írjuk le, hogy miért tartjuk magunkat alkalmasnak arra, hogy ebben a témáról vezessük a blogot!
  • Ellenőrizzük le a válaszokat! Ha akár csak az egyik nem segíti, vagy szórakoztatja a látogatókat, át kell gondolnunk a témát és a motivációkat.

 

14 – Készítsünk interjút egy fontos személlyel! (90 perc, előkészülettel)

Egy, a témában fontos személlyel készített interjú mindig hasznos, hiszen remekül példázza, hogy közösséget akarunk formálni, és emellett nem csak a saját, hanem más véleményformáló személy nézeteit, tudását is megismerhetik követőink.

Az interjúztatás is tapasztalatot kíván, így elsőre biztosan nem fog minden tökéletesen menni. Néhány alapszabállyal azonban ezen is gyorsan átlendülhetünk:

  • Készüljük fel kérdésekkel, de legyünk rugalmasak!
  • Az interjú elején igyekezzünk minél hamarabb megtalálni a közös hangot!
  • Az első interjúkon ne mint szakértő, hanem mint érdeklődő tegyünk fel kérdéseket. Nem az a dolgunk, hogy új, érdekes tartalmat adjunk látogatóinknak, és nem az, hogy mi találjuk ki őket.
  • Ahogy beletanulunk a dologba, mindig lehet egy kicsit bátrabbnak lenni.

Ezek segítségével a látogatóink szemében nem csupán szakértők leszünk, hiszen közöttük mozgunk. Gondoljunk arra, hogy egy interjú mindig kétoldalú esemény, hiszen – főleg ha a blogunknak van értéke – akkor az interjú vendégének is megtiszteltetés. Ekkor mind a két fél követői, látogatói is megismerik a másik munkáját.

 

15 – Kérjünk kívülállótól is véleményt! (60 perc)

A környezetünkben sok olyan ismerős, kolléga, vagy családtag van, aki talán nem lesz a blog követője, ettől függetlenül azonban figyelembe vehetjük a véleményét.

Ezért mindenkinek, akinek csak lehet, mutassuk meg oldalunkat, kérjük meg, hogy értékelje a kinézetet, elrendezést, tartalmat, vagyis gyakorlatilag mindent. Hatékonyabbá tehetjük a módszert, ha nemcsak a blog indulása előtt, hanem utána kis idővel újra átnézetjük azt mindenkivel.

A leghatásosabb, és legnagyobb előnnyel az kecsegtet, ha egy hasonló blog tulajdonosát kérjük fel erre; ez segítheti a két oldal közötti barátságot, és sok tapasztalatot szerezhetünk a blog vezetésével kapcsolatban.

A véleményeket mindig gondoljuk át, és vonjuk le a megfelelő tanulságokat!

Menet közben, állandóan ...

Jó Blogolást!!! 

WebShop Experts
www.webshopexperts.hu
Tel: 06-1-234-5011
Fax: 06-52-445-880

Megosztás
21 tipp a sikeres bloghoz 4. rész
A befejező részben bemutatjuk, hogy miért kell jegyzetelni, ötletelni már egy héttel a bejegyzés előtt és, hogy miért is fontos, hogy folyamatosan foglalkozzunk a blogunkkal...
   2015-09-07    Webes varázslatok
21 tipp a sikeres bloghoz 2. rész
Íme a tegnapi nap után, a következő 5, még a blog indulása előtt ...
   2015-09-03    Webes varázslatok
21 tipp a sikeres bloghoz 1. rész
Egy blogot többféle célból is használhatunk. Leírhatjuk benne véleményünket, számtalan témában képeket és videókat készíthetünk, vagy megoszthatjuk tudásunkat és akár oktathatunk is.
   2015-09-02    Webes varázslatok