Webshop marketing: mi alapján dönt egy vásárló?
Az online vásárlók döntését 4 tényező befolyásolja, amelyek pontokba szedve a következők:
- A figyelem: A fogyasztó figyelmét fel kell hívni az adott termékre, ami először inkább a kategória lesz, majd csak később a konkrét termék. Ha a klasszikus formában közelítjük meg ezt a pontot, akkor a figyelem felkeltése tekinthető a reklámnak.
- Az érdeklődés: A lehetséges vásárló egyre több információt gyűjt be a termékkel kapcsolatban, ami majd segíti őt a döntésben. Tájékozódik többek között az árról, a specifikációkról, de esetenként akár még szakértőhöz is fordul, vagy könyvekben, újságokban, netán az internetes néz utána a terméknek.
- A vágy: A fogyasztóban erősödik – és ebben mi is szerepet játszhatunk – a birtoklási vágy, amivel tulajdonképpen a döntés már meg is született.
-
Az akció: A felhasználó meghozza a végleges döntést és megteszi a szükséges lépéseket a vásárláshoz, így elmegy a boltba, vagy a webáruházban a kosárba teszi a terméket, majd fizet, illetve kéri a kiszállítást, amennyiben pedig szolgáltatásról van szó, felveszi a kapcsolatot a a céggel, megrendeli azt, majd a végén fizet.
A legfontosabb: Adjunk valós vásárlási élményt!
Ha internetes áruházról van szó, akkor a folyamat ezzel még nem ért véget, a fogyasztó számára ugyanis 8 munkanapig még él az elállás joga, aminek keretein belül bármikor visszaléphet a rendeléstől.
A hatékony internetes eladásnak több apró titka is van, de elsődlegesen az a legfontosabb, hogy a kételkedő fogyasztót meggyőzzük, megfogjuk a kezét és végigvezessük a vásárlási döntés pontjain.
Ehhez tudni kell, hogy a különféle fázisokban milyen információkra van szüksége a vevőknek, és ezeknek nem csak pontosnak, hanem jól láthatónak is kell lenniük.
Alkalmazzuk magabiztosan a befolyásoló erőt, ami mellett ismerni kell a fogyasztói magatartás azon jellemzőit, amelyek dominálnak a különböző fázisokban. Érdemes egy marketinges szakembert felvenni ahhoz, hogy egy internetes áruház esetében is a legjobb stratégiát dolgozza ki.
Rácz-Akácosi Attila
Web: motivator.ma
Telefon: 06-20-277-3889
Mindig egy érdekes kérdés, hogy mitől fognak a vevők vásárolni egy webáruházban. De még tanulságosabb megvizsgálni, hogy miért NEM vásárolnak végül, melyek azok a legfőbb tényezők, melyek megakadályozzák őket a vásárlásban.
Hogyan vállalkozzunk sikeresen az Interneten? Összefoglaltuk azokat a legfőbb hibákat, melyek bármilyen webáruházat sikertelenségre ítélhetnek függetlenül attól, hogy éppen milyen termékeket kínálnak a látogatóik számára.
Mennyi idő kell egy webáruház felfuttatásához? Egy új webáruház indításánál vélhetően mindenki abban bízik, hogy az áruház "befut", és egy igazi "pénztermelő gépezet" lesz belőle - vagyis több pénzt fog hozni, mint amibe az üzemeltetése kerül.
Mindenki követ el hibákat, bármennyire igyekezzen is elkerülni azokat. Ennek ellenére célszerű törekedni a hibák számának a minimalizálására, amiben megpróbálunk segíteni: cikkünkben felsoroljuk azt a 3 leggyakoribb hibát, amit tapasztalatunk szerint a legtöbb webáruház indításakor...
A honlapok többsége néhány változtatással valódi „ügyféltermelő gépezetté” alakítható át, de alapos tervezéssel a siker akár előre is borítékolható!
Áttekinthető, választ ad a felmerülő, leggyakoribb kérdésekre és minden elemével az eladásra fókuszál. Ezek egy hatékony landolóoldal legfontosabb tulajdonságai - derült ki az Üzletrész ügyfélrendezvényén.
KKV szektor szereplői a webre lépéskor rendre hasonló hibákat követnek el online hirdetések, webanalitikai mérés területén.